Kamerun Kargo

Kamerun Kargo

Kamerun Kargo

Firmamız, uluslararası hava taşımacılığı sektöründe, Kamerun kargo taleplerinizde profesyonel çözümlerle hizmetinizdedir.

Kamerun Hava Kargo Hizmeti

 • Kamerun Uçak Kargo Gönderimlerinin Avantajları

  Kamerun kargo operasyonlarında Atlas Okyanusu'na kıyısı bulunan Douala kentindeki uluslararası liman vasıtasıyla deniz yolu ile de sevkiyat gerçekleştirilebilir fakat bu taşıma şeklinde uzun zaman gereksinimi olacaktır. Kamerun kargo seçenekleri arasında uçak kargo, bir miktar daha teferruatlı işlemler gerektirse de, daha süratli ve güvenli bir nakliyat seçeneğidir. Kamerun kargo hizmetleri alanında firmamız, uzman ekip ve yaygın hizmet ağı ile havalimanından havalimanına, havalimanından kapıya ve kapıdan kapıya teslim seçenekleri sunarken kaybolma, çalınma, hasarlı veya eksik sevkiyat gibi riskleri minimize etmekte, hatta ortadan kaldırmaktadır. Kamerun kargo taleplerinizde, sektör şartları göz önüne alındığında âdeta butik hizmet veren firmamız, müşterilerine fiyat avantajı da sunmaktadır.
 • Kamerun'a Neler Gönderebilirim, Nasıl Gönderebilirim?

  Kamerun kargo hizmetimiz kapsamında tekstil, gıda ve elektrik ürünleri, tehlikeli maddeler, ilaç, cenaze, makine, evcil hayvan, zati eşyalar taşınabilmekte, fuar amaçlı sevkiyatlar ve proje taşımacılığı yapılabilmektedir. Bunun için Kamerun kargo taleplerinde göndericilerin şirketimize;

  - Gönderici ve alıcı iletişim bilgilerini (unvan, adres, telefon numarası ve varsa e-posta adresi),

  - Sevkiyatın hangi havalimanları arasında gerçekleştirileceği,

  - Sevkiyata konu emteanın nev'i (türü), parça adedi, ebatları ve ağırlığı,

  - Teslim ve ödeme şekilleri,

  hususlarında net bilgi vermesi ve konu emteanın zamanında ilgili gümrüklü antrepoya teslimi yeterlidir. Gümrükleme işlemlerinin ardından sevkiyata konu mallar, uçağa özenle yüklenerek hızlı ve güvenli bir şekilde sevk edilecektir.

  Kamerun kargo ihtiyaçlarınızda, denizaşırı bölgelere gerçekleştireceğiniz sevkiyatlarda olduğu gibi hava yolu kargo seçeneğini tercih etmeniz, size zaman, güvenlik ve benzeri noktalarda avantaj sağlayacak; ayrıca bu avantajlar sonucunda müşterilerinizden daha hızlı dönüş alacak, daha fazla ticaret hacmine erişeceksiniz. Kamerun kargo gönderimi ihtiyaçlarınızda, hava yolu kargo tercihinin avantajlarından faydalanmanız için profesyonel ekibimiz her daim hizmetinizdedir.
 • Kamerun

  1960'ta Fransız ve İngiliz mandasından kurtularak bağımsızlığını ilan eden Kamerun, Afrika Kıtası'nda yer alır. Ülkenin doğusunda Orta Afrika Cumhuriyeti, güneybatısında ve güneyinde Kongo, Gabon ve Ekvator Ginesi, kuzeydoğusunda Çad, kuzeybatısında Nijerya ve batısında Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Orta Afrika'nın yaklaşık 25 milyon nüfuslu ülkesi Kamerun'un başkenti Yaounde'dir. On bölgeye ayrılan ülkede kabul gören resmî diller, Fransızca ve İngilizcedir. Zengin yer altı kaynakları ve verimli bitki örtüsü ile adından söz ettiren ülkenin ticaretinde, başkent Yaounde ile liman kenti Douala başı çekmektedir. Kamerun kargo hizmetimiz sayesinde bu iki şehre olduğu gibi ülkenin tamamına gönderim yapılması mümkündür.
 • Türkiye-Kamerun Arasındaki İlişkiler

  Türkiye ile Kamerun arasındaki, özellikle 2012 sonrası, ticari ve politik ilişkilerde gelişmeler kaydedilmektedir. Türkiye, Kamerun'la bavul ticareti hariç, 2017 yılında resmî olarak 100 milyon doları ihracat, 50 milyon doları da ithalat olmak üzere 150 milyon dolarlık ticaret gerçekleştirmiştir. İlişkilerin günden güne gelişmesine paralel artan Kamerun kargo hacminin 4'te 3'ü ithalat, 4'de 1'i ihracata yöneliktir. Diğer bir deyişle, ithal ikame ürünler ağırlıktadır. Kamerun'da 300 civarında Türk ikamet etmekte olup ikili ilişkiler dostluk çerçevesinde yürütülmektedir.
 • Kamerun Hava Kargo Fiyatları

  Kamerun kargo ihtiyaçlarınızda tercih edeceğiniz firmamız fiyatlandırma yaparken birçok kriteri hesaba katmaktadır. Söz konusu belirleyiciler arasında kargonun içeriği, parça adedi, paketleme türü ve paket adedi, ağırlığı, teslim ve ödeme şekli vardır. Örneğin; Kamerun kargo taleplerinizde standart bir tekstil sevkiyatının fiyatlandırması, bozulabilir nitelikteki bir gıda ürününe, boya vb. gibi yanıcı parlayıcı nitelikteki tehlikeli maddeye veya hızlı bir şekilde sevk edilmesi gereken sürekli yayın şeklindeki yazılı basın ürünlerine göre daha uygun olacaktır.
 • Kamerun'a İhracat Yapan Firmalar Neden Hava Kargoyu Tercih Etmeli?

  Kamerun kargo ihtiyaçlarınızda, Kamerun'un dünya üzerindeki konumu gereği Türkiye'den kara yolu nakliyatı yapılması uygun değildir. Gerek mesafe anlamında, gerekse bazı Afrika ülkelerinde süregelen siyasi problemlerin yol açtığı güvenlik sorunları sebebi ile Kamerun kargo operasyonlarında kara yolu nakliye seçeneği hem pahalı, hem de güvenlik riski taşıyan bir seçenek olacağı için firmalar tarafından bu güzergâhta genellikle bir rota oluşturulmamaktadır.

  Kamerun kargo taleplerinizde deniz yolu nakliyat seçeneği ise farklı Türk limanlarından gerçekleştirilmekle birlikte, her ne kadar daha ucuz görünse de transfer sürelerinin uzunluğu, aktarma noktalarında yaşanabilecek olası aksaklıklar göz önünde bulundurulup fiyat-performans karşılaştırması yapıldığında hava kargo tercih sebebi olacaktır. Kamerun kargo operasyonlarında, sevkiyat sürelerinin 1/10 oranında kısalması, geniş perspektifte size hem zaman hem de para olarak geri dönecektir.
 • Kamerun Kargo Hizmeti Neden Firmamızdan Alınmalıdır?

  Firmamız, lojistik sektörünün deneyimli ve uzman isimlerinden oluşan ekibiyle Kamerun kargo ihtiyaçlarınızda butik hizmet anlayışı ile müşterisine özel ve detaylı hizmet vermektedir. Bu noktada firmamız, Kamerun kargo talebinizin değerlendirilmesi ve planlanması noktasında sorunsuz hizmet vermek için sizinle bire bir iletişime geçerek profesyonel bilgi alışverişi sağlamakta; Kamerun kargo ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek hava yolu firmaları ile yapmış olduğu anlaşmalar ve yüksek iş hacmi ile siz değerli müşterilerine uygun fiyat avantajı sunmaktadır.

  Firmamız, Kamerun kargo ihtiyaçlarınızda sevkiyata konu yüklerinizin hızlı, güvenli ve kolaylıkla takip edilebilir şekilde, son varış noktasına ulaşmasını sağlamaktadır. Kamerun kargo ihtiyaçları doğrultusunda, firmamız sadece kurum ve kuruluşlara hizmet vermekle kalmayıp turistik amaçlı seyahatlerde satın alınmış olan eşyaların ya da ev eşyalarının nakliyesi vb. gibi durumlarda zati eşya taşıma hizmetini de bireylere, konusunda uzman ekibiyle ve profesyonel bir anlayışla vermektedir.
 • Kamerun Havalimanları

  Şehir Havalimanı Kodu Havalimanı
  Bafoussam BFX Bafoussam
  Bali BLC Bamenda
  Bamenda BPC Bamenda
  Batouri OUR Batouri
  Douala DLA Douala
  Dschang DSC Dschang
  Ebolowa EBW Ebolowa
  Foumban FOM Foumban
  Garoua GOU Garoua
  Kaele KLE Kaele
  Koutaba KOB Koutaba
  Kribi KBI Kribi
  Limbe VCC Limbe
  Mamfe MMF Mamfe
  Maroua MVR Salam
  Ngaoundere NGE Ngaoundere
  Nkongsamba NKS Nkongsamba
  Tiko TKC Tiko
  Yagoua GXX Yagoua
  Yaounde NSI Nsimalen International
  Yaounde YAO Yaounde Airport

Bireysel ve kurumsal Kamerun kargolarınızın transfer işlemlerini yürütüyor, hasarsız bir şekilde alıcılarına ulaşmaları için hizmet veriyoruz.

İletişim Formu