Yurtdışı Uçak Kargo

Yurtdışı Uçak Kargo

Yurt Dışı Uçak Kargo Hizmeti

Uluslararası prosedür ve kurala riayet ederek sunduğumuz yurt dışı uçak kargo hizmeti ile kargonuz tam zamanında tam yerinde!

Yurt dışı uçak kargo hizmeti alma ihtiyacınız doğduğunda işinin ehli ve konuya hâkim bir firma ile çalışmak isterseniz bizi arayarak süreci başlatabilirsiniz.

Yurtdışına Numune Gönderimi

Firmanızın ürettiği ve yurt dışındaki potansiyel alıcılar tarafından dikkat çeken ürünlerinizle ilgili numune göndermek, işinizi uluslararası arenaya taşımanızdaki ilk adım olabilir. Hâlihazırda dış ticaret yapan bir firma olarak da adınızı daha çok duyurmanızı sağlayabilir. Bu nedenle yurt dışına göndermeyi planladığınız numunelerin en sağlıklı şekilde yerine ulaşması çok önemlidir. Firmamızın ilk adımdan teslimata kadar her detayla ilgilenerek gerçekleştirdiği yurt dışı uçak kargo hizmetini kullanarak numunenizin güvenle yerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışına Paket Gönderimi

Yurt dışı uçak kargo hizmetimizden faydalanmanızı gerektirecek bir diğer faaliyet de yurtdışına paket gönderimi olabilir. Herhangi bir amaçla yurt dışında bir adrese ulaşmasını istediğiniz paketinizle ilgili kaybolma, gümrükte takılma, hasar görme vb. kaygılarınız olması doğaldır. Ancak bu kaygıları en aza indirmek ve gönül rahatlığıyla yurt dışı uçak kargo hizmeti almak isterseniz, yurtdışına paket gönderimi hakkında hayli tecrübeli firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yurtdışına Ürün Gönderimi

Gelişen bilgi-iletişim teknolojileri uzakları yakın etmeye devam etmektedir. Özellikle internet ortamından bireysel veya kurumsal olarak yapılan satışların artık ülkeler arası da sıklıkla gerçekleştiği görülmektedir. Bu noktada Türkiye'den yurtdışına ürün gönderimi de her geçen gün artarak devam etmektedir. Ürünlerin ülkeler arasındaki meşakkatli transferleri de yurt dışı uçak kargo hizmeti ile kolaylaştırılmaktadır. Firmamız, her yük tipini olması gerektiği gibi taşıyabilecek bilgi birikimi ve tecrübesi ışığında sunduğu yurt dışı uçak kargo hizmeti ile ürün gönderimlerinizi de büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir.

Yurtdışına Hediye Gönderimi

Ülkemiz vatandaşlarının hatırı sayılır bir kısmı yurt dışında yaşayan akraba ve arkadaşlara sahiptir. Yine bir kısım vatandaşımız da doğrudan yabancı uyruklu kişilerle arkadaşlık kurmuş durumdadır. Hâl böyle olunca yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamında her gün Türkiye'den yurtdışına hediye gönderimi gerçekleştirilmektedir. Hediyeler maddi değerlerinin yanında genelde manevi anlamlarıyla ön plandadır. Bu noktada sorumluluğunun bilincinde olan firmamız, yurt dışı uçak kargo hizmeti vasıtasıyla hediye gönderim faaliyetlerini en üst seviyede ihtimam göstererek hayata geçirmektedir.

Yurtdışına Koli Gönderimi

Yurt dışı uçak kargo hizmeti ile zaman zaman gerçekleştirilen ticari faaliyetler (Örn: mikro ihracat) nedeniyle yurtdışına koli gönderimi sıklıkla ihtiyaç duyulan bir hizmet olarak öne çıkmaktadır. Yurt dışı uçak kargo hizmetinin her alanında donanımlı ve ehil olan firmamız da yurtdışına koli gönderimlerinizde sizlere yardımcı olmak için daima hazırdır. Yüklerinizin en uygun şekilde nasıl taşımaya hazırlanacağına dair danışmanlık hizmetinden başlayarak yükünüzün yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamında adrese teslim gönderilmesine kadar uzanan süreçte engin tecrübemizle yanınızdayız.

Yurtdışına Evrak Gönderimi

Yurt dışı uçak kargo hizmeti dendiğinde akla nispeten belli ebatlara ulaşmış paket, koli vb. birtakım eşyalar gelmektedir ancak yurt dışı uçak kargo hizmetinin insanlara sağladığı en büyük nimetlerden biri de yurtdışına evrak gönderiminde kullanılıyor olmasıdır. Özellikle yurt dışında iş ve eğitim amacıyla bulunan vatandaşlarımızın Türkiye'den ihtiyaç duydukları evrakların en hızlı şekilde ulaştırılması da firmamızın sorumluluğundadır.

Yurtdışına Makine Gönderimi

Ülkemiz sanayisi için yurt dışı uçak kargo hizmeti ile yapılan en önemli faaliyetlerden birisi şüphesiz yurtdışına makine gönderimidir. Makine gönderimleri genelde ticari kapsamlarda gerçekleşse de kimi zaman tamir, değişim vb. amaçlarla da yapılabilmektedir. Bu noktada yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamında firmamız, gerekli evrakların düzenlenmesinden, makinenin teslim alındığı hâliyle teslim edilmesine kadarki her aşamada büyük bir dikkat ve özenle çalışarak kargoları yerine ulaştırmaktadır.

Yurtdışına Eşya Gönderimi

Kişisel ya da kurumlar tarafından alınan yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamındaki bir diğer yaygın konu ise yurtdışına eşya gönderimidir. İnsanların kimi zaman yurt dışında yaşayan bir yakınlarına kimi zaman da iş ortaklığı yaptığı yabancı firmalara birtakım eşyalar gönderme ihtiyacı oluşmaktadır. Bu noktada yurt dışı uçak kargo hizmeti ile gönderilen her yükte olduğu gibi eşyaların da kendine özgü kurallar çerçevesinde bazı gümrük ve taşımacılık kurallarına uygun olarak paketlenmesi ve taşınması gerekmektedir. Firmamız yıllardan beri süregelen yurt dışı uçak kargo hizmeti tecrübesinde sağladığı güvenden ödün vermeden, yurtdışına eşya gönderimi faaliyetlerinde de sizlerin yanında olmaya devam etmektedir.

Yurt Dışı Uçak Kargo Hizmeti ile Mikro İhracat

Yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamında sık sık gerçekleştirilen faaliyetlerden birisi de "mikro ihracat"tır.

Mikro ihracat, yurt dışı uçak kargo hizmeti ile belli miktar ve para limitleri aralığında kalınarak gerçekleştirilen bir dış ticaret faaliyetidir (150 kg, 7500 EUR). Bu tür faaliyetlerin gerçekleşmesi için Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) adı verilen bir beyanın operatörlerce düzenlenmesi gerekmektedir (Gümrük müşavirleri bu yetkiye sahip değildir.). Bu noktada firmamız ETGB düzenleme yetkisini kullanmakta ve mikro ihracat beyanınızı gerçekleştirmektedir. Ancak firmamızın bunu yapabilmesi için sizden alması gereken bazı evraklar vardır: Dolaylı Temsil Yetki Belgesi, İş Emri (Mikro İhracat Gönderi Bilgi Formu), Maliye onaylı faturanın aslı, yurt dışı için Türkçe faturayla tutarlı İngilizce fatura.

Yurt dışı uçak kargo hizmeti ile mikro ihracat yaparken ATR (Dolaşım Belgesi) konusunda da yardım almanız gerecektir. Bu durumda firmamızın satış temsilcisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Yurt dışı uçak kargo hizmeti ile yükün yurt dışına gönderimi, gönderiniz firmamıza ulaştıktan sonraki iş gününde gerçekleşmektedir zira gümrük ihracat süreçleri kapsamında belli işlemler yapılmaktadır. Eğer gönderiniz bu limitleri geçerse "ihracat" başlığı altında detaylı beyan ve işleme (Gümrük Müşavirliği firması ile) tabi olur.

Limitlere uygun olan her yurt dışı uçak kargo hizmeti, mikro ihracat kapsamına girmeyebilir. Zira mikro ihracat kurallarının geçerli olması için yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamında satış amaçlı bir gönderim yapmak gerekir. Tamir gibi farklı gümrük rejimlerine tabi olan yurt dışı uçak kargo hizmeti gönderileri farklı değerlendirilir ve detaylı beyan gereksinimi oluşur.

Mikro ihracat başlığı altında gerçekleşen gönderimlerden firmamız herhangi bir Gümrük Müşavirlik Hizmet Bedeli veya gümrükleme bedeli talep etmemektedir. Aynı şekilde bu türlü yurt dışı uçak kargo hizmeti için İhracatçılar Birliği'nin onayı gerekmediğinden bununla ilgili herhangi bir ücret ödemezsiniz. Yurt dışı uçak kargo hizmeti kapsamında ihracat yaptığınızı kanıtlamanız gereken durumlarda KDV kopyası benzeri evraklarınızı kullanabileceğiniz gibi firmamız tarafından size gönderilecek olan ETGB detaylarından da yararlanabilirsiniz.

Yurt dışı uçak kargo hizmetine ihtiyaç duyduğunuz her an ve her türlü kargo gönderimi için firmamıza ulaşın, gereğini yapalım.

İletişim Formu